Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Bezbolesne leczenie zębów Krynica Morska

Poradnik Klienta

Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny! Wizyta u dentysty często odnosi się z bólem. A dzięki nowoczesnym znieczuleniom można zapomnieć o tych przykrych dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Miastko

Współczesna stomatologia może poradzić sobie niemalże z jakimś problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to jedynie niektóre przypadki, jak dobry stomatolog może zapewnić kompleksową i kompetentną obsługę.

Dużo kobiet unika jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym problemem jest ból, który zbliża się z brakami. Teraz natomiast nie powinien się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z użyciem strzykawki.

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Znieczulenie zęba – komfort dla pacjenta i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest przyjmowane jako dodatkowa usługa. Wpływa ono w zestaw standardowego leczenia, zapewniając przy tym poważny komfort nie tylko pacjentowi, ale jednocześnie dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, stąd również nie pojawia się to uczucie bólu. Traktowane stanowi ono przy wielu procedurach, w obecnym między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w obecnym leczeniu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów bądź także przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi kończyły się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i swoich gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można wziąć zarówno w gabinetach posiadających podpisaną zgodę z Polskim Funduszem Zdrowia, jak też w domowych klinikach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Miastko

Znieczulenie na NFZ jest wolne i tanie do wszystkiego zabiegu. Podaje się wówczas znieczulenia standardowe wykonywane z użyciem strzykawki. W domowych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba zapłacić, więc nie znajduje się ono w częstej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów istnieje jednak większa skala metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń stosowanych w stomatologii:

znieczulenie standardowe z użyciem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym tak wyróżniają się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie standardowe z użyciem strzykawki

To głównie wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Liczy na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w ziemie zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, a zapewne istnieć ono bolesne. Dodatkowo może ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Miastko
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W domowych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Wykonywane stanowi ono z użyciem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i służy ją pod niskim ciśnieniem. W efekcie takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a i nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Miastko
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W niektórych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z użyciem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Jest on stosowany często jako środek spokojni i relaksujący. Że być przydatne podanie dodatkowego znieczulenia, jednak istnieje ono mniej stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można prowadzić także w znieczuleniu ogólnym, czy w narkozie. Przeważnie są one rozwijane u chorych z dentofobią, a dodatkowo przy wielkich ubytkach, na dowód wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Miastko

Artykuł powstał we harmonii z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments