cit estoński a leasing finansowy

Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Znaleziony temat: cit estoński a leasing finansowy

Poradnikowy artykuł o różnych rodzajach leasingu

Leasing jest popularną formą finansowania, która umożliwia korzystanie z różnego rodzaju dóbr bez konieczności ich zakupu. W Polsce istnieje wiele rodzajów leasingu, a w tym artykule przedstawimy najważniejsze z nich.

1. Leasing finansowy:
Leasing finansowy to najpopularniejsza forma leasingu. Polega ona na tym, że przedsiębiorca (najemca) wynajmuje od leasingodawcy (np. banku) określone dobra na określony okres czasu. Po zakończeniu umowy leasingodawca ma możliwość wykupienia tych dóbr po określonej cenie. W przypadku leasingu finansowego, najemca ponosi większość ryzyka związanego z utrzymaniem i eksploatacją tych dóbr.

2. Leasing operacyjny:
Leasing operacyjny to forma leasingu, w której leasingodawca (np. firma leasingowa) dostarcza najemcy (np. przedsiębiorcy) określone dobra na określony okres czasu. W tym przypadku, leasingodawca ponosi większość ryzyka związanego z utrzymaniem i eksploatacją tych dóbr. Po zakończeniu umowy, najemca może zdecydować się na wykupienie tych dóbr po określonej cenie.

3. Leasing zwrotny:
Leasing zwrotny to forma leasingu, w której najemca (np. przedsiębiorca) wynajmuje od leasingodawcy (np. producenta) określone dobra na określony okres czasu. Po zakończeniu umowy, najemca ma możliwość zwrócenia tych dóbr leasingodawcy lub wykupienia ich po określonej cenie.

4. Najem długoterminowy:
Najem długoterminowy to forma leasingu, w której najemca (np. osoba prywatna) wynajmuje od leasingodawcy (np. firm leasingowych) określone dobra na dłuższy okres czasu, zazwyczaj kilka lat. Po zakończeniu umowy, najemca zwraca te dobra leasingodawcy.

5. Mleasing:
Mleasing to rodzaj leasingu oferowany przez PKO Leasing. Jest to forma leasingu, w której najemca wynajmuje od leasingodawcy różnego rodzaju dobra, takie jak samochody, maszyny, sprzęt medyczny itp. Mleasing jest dostępny zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób prywatnych.

6. Polski leasing:

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: cit estoński a leasing finansowy

Udostepnij:
wpisy

Zobacz podobne