kredyt w banku bez bik

Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Znaleziony temat: kredyt w banku bez bik

Poradnikowy artykuł: Kredyt w banku bez bik – leasing jako alternatywa

W dzisiejszych czasach wiele osób potrzebuje dodatkowych środków finansowych, aby zrealizować swoje marzenia, czy to zakupić nowy samochód, czy też rozpocząć własną działalność gospodarczą. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie otrzymać kredyt w banku ze względu na negatywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Na szczęście istnieje alternatywna opcja – leasing.

Leasing to forma finansowania, która umożliwia nam korzystanie z danego przedmiotu, np. samochodu, w zamian za regularne opłaty. Istnieje kilka rodzajów leasingu, które warto poznać.

Pierwszym rodzajem jest leasing operacyjny. W tym przypadku leasingodawca (czyli firma leasingowa) jest właścicielem przedmiotu, a my tylko go użytkujemy. W zamian za regularne opłaty, możemy korzystać z danego przedmiotu przez określony czas. Po zakończeniu umowy, mamy możliwość jej przedłużenia, zwrócenia przedmiotu lub zakupu go po preferencyjnej cenie.

Kolejnym rodzajem jest leasing zwrotny. Tutaj również leasingodawca jest właścicielem przedmiotu, ale w przeciwieństwie do leasingu operacyjnego, po zakończeniu umowy mamy obowiązek zwrócić przedmiot. Jest to dobra opcja dla osób, które nie chcą długoterminowo zobowiązywać się do użytkowania danego przedmiotu.

Trzecim rodzajem jest leasing finansowy. W tym przypadku leasingobiorca (czyli my) jest właścicielem przedmiotu od samego początku. Leasingodawca udziela nam kredytu na zakup danego przedmiotu, a my spłacamy go w ratach. Po spłaceniu całej kwoty, stajemy się właścicielami przedmiotu.

Ostatnim rodzajem jest najem długoterminowy, zwany również mleasingiem. Jest to forma leasingu, w której przedmiotem umowy jest nieruchomość. Możemy wynająć lokal na dłuższy okres czasu, np. do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po zakończeniu umowy, mamy możliwość jej przedłużenia lub zakończenia.

Polski rynek leasingowy oferuje wiele możliwości. Jedną z renomowanych firm leasingowych jest PKO Leasing, która posiada szeroką ofertę dostosowaną do różnych potrze

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kredyt w banku bez bik

Udostepnij:
wpisy

Zobacz podobne