kto dalej

Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Znaleziony temat: kto dalej

Poradnikowy artykuł: Leasing – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Leasing to popularna forma finansowania, która umożliwia korzystanie z różnego rodzaju dóbr bez konieczności ich zakupu. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć swoje możliwości inwestycyjne, ale nie mają wystarczających środków na zakup potrzebnych im aktywów. W tym artykule przedstawimy podstawowe informacje na temat leasingu oraz omówimy najważniejsze rodzaje tej formy finansowania.

1. Czym jest leasing?

Leasing to umowa pomiędzy leasingodawcą (firmy leasingowej) a leasingobiorcą (klientem), na mocy której leasingodawca przekazuje leasingobiorcy do użytkowania określony przedmiot (np. samochód, maszynę, sprzęt komputerowy) w zamian za regularne opłaty leasingowe. Leasingobiorca korzysta z przedmiotu leasingu przez określony czas, a po zakończeniu umowy może go zwrócić, przedłużyć umowę lub wykupić przedmiot leasingu.

2. Rodzaje leasingu

– Leasing operacyjny: Jest to forma leasingu, w której leasingodawca pozostaje właścicielem przedmiotu leasingu. Leasingobiorca korzysta z niego przez określony czas, a po zakończeniu umowy zwraca go leasingodawcy. Ten rodzaj leasingu jest szczególnie popularny w przypadku samochodów, sprzętu komputerowego czy maszyn, które szybko tracą na wartości.

– Leasing finansowy: W tym przypadku leasingobiorca ma możliwość wykupienia przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy. W trakcie trwania umowy leasingodawca jest właścicielem przedmiotu leasingu, a leasingobiorca płaci raty leasingowe. Po zakończeniu umowy ma możliwość wykupienia przedmiotu za określoną kwotę.

– Leasing zwrotny: Jest to forma leasingu, w której leasingobiorca jest jednocześnie sprzedawcą przedmiotu leasingu. Leasingodawca wykupuje ten przedmiot od leasingobiorcy, a następnie udostępnia go mu do użytkowania na zasadach leasingu operacyjnego lub finansowego.

– Najem długoterminowy: Jest to forma leasingu, która jest bardzo podobna do leasingu operacyjnego. Różnica polega na tym, że przedmiot najmu nie jest własnością leasingodawcy, a jedynie jest przez niego wynaj

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto dalej

Udostepnij:
wpisy

Zobacz podobne