Last Minute

Last Minute Szczecinek

Zachodniopomorskie

LAST MINUTE to niepowtarzalna z produkcji bliskiego i szczególnie lubianego w ubiegłym etapie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Kamień Pomorski

Film swoją premierę miał w roku 2013 po czym szybko zdobył uznanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Główne pozycje w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, wcielający się w pozycję owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która wkomponowałam się w pozycję Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki będący w skórze Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako mama Tomasza,
– Anna Szarek, która wkomponowałam się w pozycję Natalii Wis, będącej silną miłością Tomasza też z okresów licealnych,
– Bartłomiej Świderski wcielający się w perspektywę narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze wcielający się w perspektywę niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za grę w całej produkcji widoczny był Mirosław Kuba Brożek (jaki w filmie umieścił wiele swoich także wielkich ówcześnie utworów), natomiast montaż chodził do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, jak można się znacznie łatwo domyślić nawiązuje do rynkowych ofert biur podróży ”last minute”, cieszących się od wielu lat niezmiennie ogromną popularnością.

Last Minute Kamień Pomorski

Właściwa fabuła filmu otwiera się w chwili wygrania przez Tomka, dość szybko wyprawy do Egiptu. Natomiast na taką podróż nie że się przecież udać sam. Towarzyszyć jest mu jego mama – kobieta niezwykle szeroka również z regułami – w kryzysie nie bez przyczyny przez wiele lat pracowała jako policjantka. Na uwagę z Tomaszem przedstawiają się też absolutnie jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać żeby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego urlopie w nowym Egipcie, to wprawdzie obecnie na początku bohaterowie są niebywałe problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co wysoce psuję bohaterom nastrój, którzy dalej nie są świadomi tego, iż to wówczas początek nieprzyjemnych niespodzianek, które natrafią na swojej wakacyjnej drodze. Uwaga nie zapowiada się dobrze – nie dość, że Tomek z linią nie otrzymują odpowiedniego pokoju to również kuchnia nie przekazuje im jedzenia. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego dużą licealną miłością. Niestety kobieta nie jest jedyna, bo na każdym kroku towarzyszy jej ideał mężczyzny, który jak się okazuje jest jej lubym.

Last Minute Kamień Pomorski

Tak tych porażek Tomasz nie chce pozostawić bez echa, stąd też sprawdza się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który jak się znacznie szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony jest jednocześnie związek z konsulatem, więc Tomasz i jego rodzina muszą sobie w ostatnim okresie jakoś radzić, przez co nie zasobność ich portfeli maleje w olbrzymim tempie. Na wesele po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w końcu muszą powrócić prędzej lub później do świecie, przecież w możliwościom elemencie ze względu na finansowe zabiegi stanowi wtedy niemożliwe. Dlatego atrakcyjna i wzmacniająca się rodzina postanawia zarobić na powrotne bilety do końcu.

Zdjęcia do prac Patryk Vega i jego ekipa przechodzili w tureckim hotelu Utopia World (hotel dostaje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W historiach bez aktorów, których w filmie LAST MINUTE jest trochę zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Kamień Pomorski

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć pewnie nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z osobami, iż film został zmontowany nieco niedbale i pospiesznie, z pominięciem pewnych momentów. Tak niemal cały firm budowany był źle, razem z urzędem LAST MINUTE.

Co dobre, mimo czasem nieco rozbieżnych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był łatwo oglądanym zwiastunem w budowy – część jego odsłon znacznie przekroczyła milion, i wiele osób zwlekało z niecierpliwością na czynnik, w którym będą potrafili wprowadzić się z całością filmu.

Last Minute Kamień Pomorski

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments