leasing 6 mois

Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Znaleziony temat: leasing 6 mois

Poradnikowy artykuł: Jak wybrać odpowiedni leasing?

Leasing jest jedną z popularnych form finansowania, która umożliwia nam korzystanie z różnego rodzaju dóbr, takich jak samochody, sprzęt AGD czy maszyny, bez konieczności ich zakupu. Dzięki temu możemy cieszyć się nowoczesnymi rozwiązaniami, nie obciążając jednocześnie naszego budżetu. W tym artykule przedstawimy Ci kilka podstawowych informacji na temat leasingu oraz podpowiemy, jak wybrać odpowiednią ofertę.

1. Rodzaje leasingu

Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów leasingu, które różnią się między sobą warunkami umowy oraz sposobem rozliczenia. Oto najpopularniejsze z nich:

– Leasing operacyjny: Jest to forma leasingu, w której leasingodawca nabywa przedmiot leasingu i udostępnia go leasingobiorcy na określony czas. Po zakończeniu umowy istnieje możliwość jej przedłużenia, zwrotu przedmiotu leasingu lub nabycia go na własność.

– Leasing finansowy: W tym przypadku leasingobiorca ma możliwość nabycia przedmiotu leasingu na koniec umowy za określoną, z góry ustaloną wartość. Jest to forma leasingu, która przypomina kredyt, jednak nie obciąża naszej zdolności kredytowej.

– Leasing zwrotny: Jest to forma leasingu, w której leasingodawca nabywa od nas nasz używany przedmiot, a następnie udostępnia nam go w formie leasingu. Po zakończeniu umowy mamy możliwość odkupienia przedmiotu leasingu.

– Najem długoterminowy: Jest to forma leasingu, która przypomina wynajem. Leasingodawca nabywa przedmiot leasingu i udostępnia go leasingobiorcy na określony czas. Po zakończeniu umowy przedmiot leasingu wraca do leasingodawcy.

2. Bez bik – czy to możliwe?

Wielu z nas zastanawia się, czy możliwe jest otrzymanie leasingu bez sprawdzania naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Odpowiedź brzmi: tak, jest to możliwe. W przypadku leasingu operacyjnego, zwrotnego oraz najmu długoterminowego, leasingodawcy nie sprawdzają naszej historii kredytowej w BIK. Dlatego też, jeśli obawiasz się, że Twoja historia kredytowa może wpłynąć negatywnie na otrzymanie leasingu, warto rozważyć te formy finansowania.

3. Wybór odpowiednie

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: leasing 6 mois

Udostepnij:
wpisy

Zobacz podobne