leasing do przejęcia

Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Znaleziony temat: leasing do przejęcia

Poradnik: Jak skorzystać z leasingu do przejęcia?

Leasing to popularna forma finansowania, która umożliwia korzystanie z różnego rodzaju dóbr bez konieczności ich natychmiastowego zakupu. W tym artykule przedstawimy Ci kilka porad dotyczących leasingu do przejęcia, który może okazać się korzystnym rozwiązaniem dla Twojej firmy lub dla Ciebie jako osoby prywatnej.

1. Leasing operacyjny a leasing finansowy

Przed rozpoczęciem poszukiwań leasingu do przejęcia, warto zrozumieć różnicę między leasingiem operacyjnym a leasingiem finansowym. Leasing operacyjny polega na wynajmie danego przedmiotu na określony czas, po którym można go zwrócić lub przedłużyć umowę. Natomiast leasing finansowy ma charakter bardziej zbliżony do kredytu, gdzie po zakończeniu umowy przedmiot leasingu staje się Twoją własnością.

2. Leasing zwrotny a najem długoterminowy

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest różnica między leasingiem zwrotnym a najmem długoterminowym. Leasing zwrotny polega na tym, że po zakończeniu umowy masz możliwość odkupienia przedmiotu leasingu po preferencyjnej cenie. Natomiast najem długoterminowy to forma wynajmu, gdzie nie masz możliwości odkupienia przedmiotu po zakończeniu umowy.

3. Wybór leasingodawcy

Przed podpisaniem umowy leasingowej warto porównać oferty różnych leasingodawców. Sprawdź, jakie warunki oferują, jakie są koszty związane z leasingiem oraz jakie są opinie innych klientów na temat danej firmy leasingowej. Popularne firmy leasingowe w Polsce to m.in. PKO Leasing, MLeasing czy Polski Leasing.

4. Sprawdź swoją zdolność kredytową

Podobnie jak w przypadku kredytów, przed podpisaniem umowy leasingowej leasingodawca może sprawdzić Twoją zdolność kredytową. Warto więc wcześniej zrobić sobie sprawę z własnej sytuacji finansowej i upewnić się, że jesteś w stanie spłacać raty leasingowe.

5. Bez BIK

Jeśli obawiasz się, że Twoja historia kredytowa może wpłynąć negatywnie na szanse na uzyskanie leasingu, warto zainteresować się leasingiem bez BIK. Takie oferty są dostępne na rynku i mogą być korzystne dla osób, które mają negatywną historię kredytową.

6. Konsultacja z doradcą

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: leasing do przejęcia

Udostepnij:
wpisy

Zobacz podobne