mbank mleasing

Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Znaleziony temat: mbank mleasing

Poradnikowy artykuł: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o leasingu

Leasing jest jednym z popularnych sposobów finansowania zakupu różnych przedmiotów, takich jak samochody, sprzęt AGD czy maszyny. Dzięki temu rozwiązaniu możemy cieszyć się nowym sprzętem, nie ponosząc jednorazowych kosztów zakupu. W Polsce istnieje wiele firm leasingowych, które oferują różne rodzaje leasingu, w tym mBank mLeasing i PKO Leasing. W tym artykule przedstawimy podstawowe informacje na temat leasingu oraz omówimy najpopularniejsze rodzaje tego rozwiązania.

Leasing to umowa, w której jedna strona (leasingodawca) udostępnia drugiej stronie (leasingobiorcy) przedmiot (np. samochód) do użytkowania przez określony czas. Leasingobiorca zobowiązuje się do regularnych płatności, które obejmują zarówno opłatę leasingową, jak i koszty eksploatacji. Po zakończeniu umowy, leasingobiorca ma możliwość odkupienia przedmiotu za symboliczną kwotę lub zwrócenia go leasingodawcy.

Warto zaznaczyć, że leasing może być podzielony na kilka rodzajów, z których najpopularniejsze to:

1. Leasing finansowy – w tym przypadku leasingodawca jest właścicielem przedmiotu, a leasingobiorca go użytkuje. Po zakończeniu umowy, leasingobiorca ma możliwość odkupienia przedmiotu za określoną wartość rynkową.

2. Leasing operacyjny – w tym przypadku leasingodawca jest właścicielem przedmiotu, a leasingobiorca go użytkuje. Po zakończeniu umowy, przedmiot zostaje zwrócony leasingodawcy.

3. Leasing zwrotny – w tym przypadku leasingodawca jest właścicielem przedmiotu, a leasingobiorca go użytkuje. Po zakończeniu umowy, leasingobiorca ma możliwość odkupienia przedmiotu za symboliczną kwotę lub zwrócenia go leasingodawcy.

Najem długoterminowy, znany również jako polski leasing, to inna forma finansowania, która jest podobna do leasingu. W tym przypadku przedmiotem najmu jest zazwyczaj samochód, a umowa trwa od kilku do kilkunastu lat. W przeciwieństwie do leasingu, najem długoterminowy nie daje możliwości odkupienia przedmiotu po zakończeniu umowy.

Jeśli zastanawiasz się, czy leasing jest dla Ciebie, warto wzi

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: mbank mleasing

Udostepnij:
wpisy

Zobacz podobne