od małego

Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Znaleziony temat: od małego

Poradnik: Jak działa leasing i jak go wybrać?

Leasing to popularna forma finansowania, która umożliwia nam korzystanie z różnego rodzaju dóbr, takich jak samochody, sprzęt komputerowy czy maszyny, bez konieczności ich zakupu. Dzięki temu możemy skorzystać z potrzebnych nam środków bez konieczności ponoszenia dużych kosztów na początku. W tym artykule przedstawimy Ci różne rodzaje leasingu oraz podpowiemy, jak wybrać ten najlepszy dla Ciebie.

1. Leasing operacyjny
Leasing operacyjny to forma finansowania, w której leasingodawca (np. bank lub firma leasingowa) zakupuje dany przedmiot (np. samochód) i udostępnia go nam na określony czas. W tym przypadku nie jesteśmy jego właścicielem, ale możemy z niego korzystać. Po zakończeniu umowy mamy możliwość jej przedłużenia, zwrotu przedmiotu leasingu lub zakupu go po określonej cenie. Leasing operacyjny jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą korzystać z nowego sprzętu bez konieczności jego zakupu.

2. Leasing finansowy
Leasing finansowy to forma finansowania, w której leasingobiorca (czyli my) jest właścicielem przedmiotu leasingu od samego początku. W tym przypadku leasingodawca (np. bank) udostępnia nam środki na zakup danego przedmiotu, a my spłacamy go w ratach przez określony czas. Po zakończeniu umowy stajemy się pełnoprawnymi właścicielami przedmiotu leasingu. Leasing finansowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą stać się właścicielami danego przedmiotu po zakończeniu umowy.

3. Leasing zwrotny
Leasing zwrotny to forma finansowania, w której leasingodawca (np. firma leasingowa) kupuje od nas dany przedmiot, a my zobowiązujemy się go wynajmować od niego przez określony czas. Po zakończeniu umowy mamy możliwość jej przedłużenia, zwrotu przedmiotu leasingu lub zakupu go po określonej cenie. Leasing zwrotny jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą korzystać z danego przedmiotu bez konieczności jego zakupu, ale jednocześnie mają możliwość jego odkupienia w przyszłości.

4. Najem długoterminowy
Najem długoterminowy to forma finansowania, która jest podobna do leasingu operacyjnego

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: od małego

Udostepnij:
wpisy

Zobacz podobne