Odnalezienie najlepszych produktów do sprzedaży w sklepie internetowym

Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Jeśli ciągle myślisz o założeniu własnej firmy, nawet w tak trudnych czasach jak dzieś, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie oczywiście założenie sklepu internetowego. Ogólnie mówiąc prowadzenie prowadzenie handlu przez internet, nie dość że minimalizuje poniesienie klęski oraz ogranicza ryzyka finansowych strat. Po drugie prowadzenie działalności gospodarczej w formie sklepu internetowego czy tylko jako jej dodatkowy element, to za każdym razem sposób na zbudowanie dużej rzeszy klientów, nieograniczonych terytorialnie.

 

Nie mniej jednak założenie sklepu internetowego i jego promocja to jedno, ale drugim a może najważniejszym elementem  w handlu przez internet, jest znalezienie odpowiedniej gamy produktów do sprzedaży. Mam tu na myśli takich produktów, które będą tanie w zakupie od producenta, będziemy mogli narzucić dużą marże a na dodatek będą się sprzedawały w dużej ilości.

 

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że właśnie doszliśmy do sedna zakładania i prowadzenia sklepu internetowego. O ile w dużym stopniu wielkość sprzedaży będzie zależała od odpowiednich działań marketingowych, to zyski z prowadzenia handlu w internecie będą zależały wprost od narzuconej marży na danych produktach znajdujących się w ofercie.

 

Dlaczego warto myśleć o swoim sklepie internetowym już dzisiaj?

Przeglądając wszelkiego rodzaju raporty o e-commerce, możemy się dowiedzieć, że sprzedaż przez internet będzie tylko rosła i nie zmieni tego nawet kolejny kryzys gospodarczy. Być może chwilowo potencjał handlu jako całości spadnie, to jednak w perspektywie długoterminowej, sprzedaż w internecie będzie tylko rosła. Do tego stopnia, że zrówna się ona ze sprzedażą w sklepach stacjonarnych, a być może ją nawet przerośnie.

 

Gdzie i jak znaleźć produkty do własnego sklepu internetowego w niskich cenach i potem je sprzedawać z zyskiem?

Oczywiście jako osoba rozwijająca firmę w internecie, szczególnie sklep internetowy, musisz skupić się w pierwszej kolejności na hurtowniach. Możesz także odszukać hurtownie dropshipping czyli takie hurtownie, które wysyłają towar bezpośrednio z Twoich zamówień do klienta. Ty jako sprzedawca nawet fizycznie nie masz go u siebie. Z jednej strony to jest praktyczne rozwiązanie, ponieważ płacisz takiej huirtowni dopiero w momencie zamówienia towaru przez klienta, z drugiej strony nie masz żadnego wpływu na terminy oraz jakość wysyłanego towaru.

 

Jednak duża ilość zamawianego towaru w hurtowniach standardowych czy hurtowniach dropshipping pozwala negocjować ceny. Im więcej będziesz zamawiał w danej hurtownii tym większe upusty od nich dostaniesz. To natomiast prowadzi do tego, że w dłuższej perspektywie Twój sklep będzie przynosił jeszcze więcej zysków.

 

Oczywiście jest to tylko wyrywek tego jak założyć dochodowy sklep internetowy, jak dobrać odpowiednią ofertę produktową oraz jak go rozwijać zgodnie z zasadami promocji i reklamy. Tyle, że masz już podstawy wiedzy wyznaczone i wiesz w którym kierunku wyjść. Wiadomo, że każdego dnia będziesz się spotykał z mniejszymi bądź większymi problemami przy rozwijaniu własnego sklepu internetowego, ale nie możesz ich popełniać już na samym wstępie. Dlatego postaraj się zastosować do tych kilku rad, które wymienione zostały w tej publikacji.

 

Od siebie mogę doradzić, aby każdy zainteresowany założeniem sklepu internetowego szukał produktów całorocznych. Są to produkty, które sprzedają się przez cały rok, a nie tylko sezonowo. Jako produkt sezonowy można wymienić napewno klimatyzację, wentylatory powietrza czy baseny. Podobnie będzie z nartami czy czapkami. Jak widzisz są to produkty, które kupuje się tylko przez krótki czas w roku. Dla takich produktów musisz się skupić na kilku miesiącach i mówiąć kolokwialnie ich nie przespać.

 

Sklep internetowy z odpowiednio dobranym asortymentem pozwoli Ci generować wysokie obroty, które możesz reinwestować w dalszy rozwój sklepu. Z czasem zaczynając od małej ilości produktów, będziecie je poszeżać i zdobywać nowych klientów na rynku w swojej branży. I tutaj dochodzimy do klejnego ważnego miejsca. Stworzyć sklep internetowy to jedno, ale ważne jest także poznanie branży, a tym samym swojej konkurencji. W internecie jest to o wiele prostrze, ponieważ wszystko możemy zrobić z jednego miejsca. Aby przeanalizować sklep interentowy swojej konkurencji wystarczy, że go odszukasz, a następnie skorzystasz z odpowiednich narzędzi udostępnionych również online.

 

I tak doszliśmy praktycznie do samego końca w poradniku o zakładaniu sklepu internetowego i prowadzeniu go w otoczeniu biznesowym. Wiesz już, że handel w internecie niesie ze sobą ogromny potencjał, który będzie tylko rósł. W całym procesie tworzenia i rozwijania handlu przez internet jest dobór odpowiedniego asortymentu, który Tobie pozwoli osiągać proporcjonalne zyski do zainwestowanego czasu i kapitału.\

zobacz również marketing internetowy

Udostepnij:
wpisy

Zobacz podobne