pko lokata

Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Znaleziony temat: pko lokata

Poradnikowy artykuł: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o leasingu

Leasing jest jednym z popularnych sposobów finansowania zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. Daje możliwość korzystania z różnych dóbr materialnych, takich jak samochody, sprzęt AGD czy maszyny, bez konieczności ich zakupu. W Polsce istnieje wiele firm leasingowych, a jedną z nich jest PKO Leasing. W tym artykule przedstawimy podstawowe informacje na temat leasingu oraz różne rodzaje oferowane przez PKO Leasing.

1. Co to jest leasing?
Leasing to umowa, w której jedna strona (leasingodawca) udostępnia drugiej stronie (leasingobiorcy) określony przedmiot (np. samochód) na określony czas, w zamian za regularne opłaty (raty leasingowe). Po zakończeniu umowy leasingobiorca ma możliwość odkupienia przedmiotu, przedłużenia umowy lub zwrócenia go leasingodawcy.

2. Rodzaje leasingu
– Leasing operacyjny: Jest to forma leasingu, w której leasingodawca jest właścicielem przedmiotu, a leasingobiorca go tylko użytkuje. Po zakończeniu umowy leasingobiorca może zdecydować się na odkupienie przedmiotu, przedłużenie umowy lub zwrot go leasingodawcy.
– Leasing finansowy: W tej formie leasingu leasingobiorca ma możliwość stania się właścicielem przedmiotu po zakończeniu umowy. W trakcie trwania umowy leasingobiorca płaci raty leasingowe, które pokrywają koszty zakupu przedmiotu.
– Leasing zwrotny: Jest to forma leasingu, w której leasingobiorca po zakończeniu umowy zobowiązany jest zwrócić przedmiot leasingodawcy. Może to być korzystne dla firm, które potrzebują sprzętu tylko na określony czas.
– Najem długoterminowy: Jest to forma leasingu, która jest podobna do leasingu operacyjnego. Różnica polega na tym, że najem długoterminowy jest skierowany głównie do klientów indywidualnych, a leasing operacyjny do firm.
– Mleasing: Jest to forma leasingu oferowana przez PKO Leasing. Jest to specjalna oferta dla klientów indywidualnych, która umożliwia korzystanie z samochodu na określony czas, w zamian za regularne opłaty.

3. Korzyści z leasingu
– Brak konieczności dużego wkładu własnego: W przypadku leasingu nie ma potrzeby posiadania dużej ilości gotówki na zak

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: pko lokata

Udostepnij:
wpisy

Zobacz podobne