glazura

Tania glazura Sępólno Krajeńskie

Poradnik Klienta

Typy glazury branej na okładziny ścian oraz podłóg

Istnieje wiele rodzajów płytek, które różnią się z siebie, zarówno pod względem specyfikacji, jak również charakteru. Glazura w pomieszczeniu zdobi oraz stanowi klimat projektu.

Tania glazura Piotrków Kujawski

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o bardzo porowatej fakturze, której podstawa gromadzi się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na jaką mocowany jest kolorowy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, natomiast jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone wzory oraz wyróżnia się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Piotrków Kujawski

 

glazura allegro
glazura

Najczęściej wprowadzany do dekoracji ścian wewnętrznych w wnętrzach o małej wilgotności.
– Fajans – znany także jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest produktem szklistym stopionym w procesie wypalania. Pod względem technologii podawanych w prac, a ponadto podstawowych materiałów, fajans jest jako porcelana. Fajans to krótka produkowana przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Przydatny w krótkich pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Piotrków Kujawski

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która jeszcze dodaje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po zewnętrznej stronie. Ta płytka ma zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ kładzie się na kilku sposobach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Umieszczone na ziemiach wewnątrz budynków robią nasze role znakomicie przez masa lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Piotrków Kujawski

– Cotto – płytki nieszkliwione wykonane z czerwonej gliny. Podczas pracy przeprowadza się jedno wypalanie. Na powierzchni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane często do dekoracji na ziemiach krajowych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, które mogą stanowić zrobione również z czerwonej, jak również białej gliny. Pierwszy ma 0 do 20% absorpcji wody, drugi z 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, a często wprowadzany do odkładania na posadzkach zewnętrznych. Jest i używany do okładzin ścian krajowych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, jaka korzysta wielokolorową zagęszczoną podstawę. Oficjalna strona pewno istnieć również szkliwiona, jak również nieszkliwiona. Charakterystyczne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka odporność mechaniczna, wytrzymałość na chemikalia. Zapewne istnieć praktyczny w okładzinach podłóg fizycznych a psychicznych, elewacji, a także do końców basenu.
Uwaga! Do łazienki na podłodze należy wybrać płytkę absorpcji wody nie wysoce niż 3%!

– Czerwony Gres – tak określa się gres porcelanowy na bazie czerwonej gliny. Stanowi więc tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która odbywa przez pewne wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Dostarcza do wykładania podłóg fizycznych a prywatnych.

– Gres porcellanato – gres na bazie lekkiej gliny kilku odmian. Ma z 0 do 0,5% absorpcji wody. Przydatna w skrótach z zewnętrznymi a psychicznymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to surowiec o moc korzyściach. Dzięki niej jakieś miejsce może radować się kreatywnością i czymś przez długi okres. Jest zdrowy, ekologiczny, ma dużą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej uwagi. Tania glazura Piotrków Kujawski

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments