what do you mean by leasing

Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Znaleziony temat: what do you mean by leasing

Poradnik: Co to jest leasing i jak działa?

Leasing jest jedną z popularnych form finansowania, która umożliwia korzystanie z różnego rodzaju dóbr i usług bez konieczności ich zakupu. W tym artykule przedstawimy podstawowe informacje na temat leasingu oraz omówimy jego różne rodzaje.

Czym jest leasing?
Leasing to umowa pomiędzy dwiema stronami – leasingodawcą (firmy leasingowej) i leasingobiorcą (osobą fizyczną lub firmą). Leasingodawca udostępnia leasingobiorcy określony przedmiot (np. samochód, maszynę, sprzęt komputerowy) na określony czas, w zamian za regularne opłaty leasingowe.

Rodzaje leasingu:
1. Leasing operacyjny – w przypadku tego rodzaju leasingu, leasingodawca pozostaje właścicielem przedmiotu leasingu i ponosi odpowiedzialność za jego utrzymanie. Leasingobiorca korzysta z przedmiotu na określony czas, po czym może go zwrócić, przedłużyć umowę lub wykupić go po określonej cenie.
2. Leasing finansowy – w tym przypadku leasingobiorca ma możliwość wykupienia przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy. W trakcie trwania umowy leasingodawca jest formalnym właścicielem przedmiotu, a leasingobiorca ponosi odpowiedzialność za jego utrzymanie.
3. Leasing zwrotny – ten rodzaj leasingu jest szczególnie popularny w przypadku samochodów. Polega na tym, że leasingobiorca korzysta z samochodu, a po zakończeniu umowy zwraca go leasingodawcy. W zamian otrzymuje część wpłaconych przez siebie opłat.
4. Najem długoterminowy – ten rodzaj leasingu jest podobny do leasingu operacyjnego, jednak trwa zazwyczaj dłużej niż 3 lata. Jest to dobre rozwiązanie dla firm, które potrzebują przedmiotu leasingu na dłuższy okres czasu.
5. Leasing bez bik – jest to forma leasingu, w której nie jest wymagane sprawdzanie historii kredytowej leasingobiorcy przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Jest to korzystne dla osób, które mają problemy z uzyskaniem tradycyjnego kredytu.

Jak skorzystać z leasingu?
Aby skorzystać z leasingu, należy znaleźć odpowiednią firmę leasingową, która oferuje przedmioty leasingu, które nas interesują. Następnie należy skontaktować się z tą firmą i przedstawić swoje potrzeby. Po zaakceptow

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: what do you mean by leasing

Udostepnij:
wpisy

Zobacz podobne